W cyklu DIMAQuestion rozmawiamy z osobami, które zdobyły certyfikat DIMAQ. Co zmotywowało ich do przystąpienia do egzaminu, jaki mają przepis na sukces w digital marketingu?

Aleksandra Świątek – Digital & E-commerce Recruitment w digitalx. Aleksandra w swojej codziennej pracy pomaga firmom z obszaru Digital & E-commerce budować zwycięskie zespoły. Wspiera w weryfikowaniu kandydatów pod kątem ich wiedzy i doświadczenia, tak by zapewnić odpowiedni poziom kompetencji do wymogów stanowiska. Digitalx posiada w swoich bazach ponad 5 000 Kandydatów we wszystkich specjalistycznych obszarach Digital & E-commerce.

DIMAQ: Pracujesz już jakiś czas w branży digital marketingu. Skąd decyzja o przystąpieniu do egzaminu?

Aleksandra Świątek: Decyzja o przystąpieniu do egzaminu DIMAQ wynikała z mojej chęci doskonalenia się i zapewnienia klientom oraz kandydatom najwyższej jakości usług. Branża digital marketingu i ecommerce jest wyjątkowo dynamiczna, co wymaga bieżącego śledzenia najnowszych trendów i technologii. Udział w szkoleniu i zdobycie certyfikatu DIMAQ był dla mnie szansą na potwierdzenie mojej wiedzy i umiejętności w obszarze digital marketingu oraz na zdobycie zaufania zarówno ze strony pracodawców, jak i kandydatów.

DIMAQ: Jak z Twojej perspektywy certyfikat jest spostrzegany na rynku pracy? Czy często spotykasz się z DIMAQ w Twoim otoczeniu biznesowym?

AŚ: Według mnie certyfikat DIMAQ jest ceniony w branży digital marketingu. Pracodawcy doceniają, że posiadacze tego certyfikatu mają potwierdzoną wiedzę na temat strategii marketingowych, narzędzi oraz analizy danych. W moim otoczeniu biznesowym, zarówno jako rekruter, jak i pracownik firmy Digitalx, często spotykam się z wymogiem posiadania certyfikatu DIMAQ w ofertach pracy oraz w wymaganiach stawianych kandydatom na stanowiska związane z digital marketingiem.

DIMAQ: Czy z Twojej perspektywy udział w Akademii DIMAQ był przydatny do podejścia i zdania egzaminu DIMAQ?

AŚ: Tak, udział w Akademii DIMAQ okazał się nieoceniony w przygotowaniach do egzaminu. Program szkoleniowy dostarczył mi obszernej wiedzy, a także umożliwił praktyczne zastosowanie tej wiedzy. Różnorodność tematów oraz studium przypadków pomogły mi zrozumieć, jak różne elementy łączą się w całość strategii marketingowej.

DIMAQ: Co zarekomendujesz osobom, które właśnie przygotowują się do egzaminu? Na co powinni zwrócić uwagę?

AŚ: Osobom przygotowującym się do egzaminu DIMAQ polecam naprawdę uważne słuchanie podczas trwania kursu. Istotne jest także regularne powtarzanie materiału oraz praktyczne ćwiczenia i zrozumienie materiału. Przydatne są również np. grupy dyskusyjne i fora online, gdzie można wymieniać się doświadczeniem z innymi osobami przygotowującymi się do egzaminu.

DIMAQ: Czy zdobycie certyfikatu zmotywowało Cię / zainspirowało Cię do podjęcia decyzji kierunku rozwoju kariery? LUB W jakim kierunku planujesz rozwijać swoją karierę po zdobyciu certyfikatu?

AŚ: Zdobycie certyfikatu DIMAQ zdecydowanie wzmocniło moją motywację do dalszego rozwoju w obszarze digital marketingu. Poszerzenie wiedzy i zdobycie oficjalnego potwierdzenia umiejętności zmotywowało mnie do angażowania się jeszcze bardziej w projekty związane z digital marketingiem. Planuję rozwijać swoją wiedzę jeszcze bardziej dzięki nowym szkoleniom, kursom oraz zwyczajnie branie udziału w “życiu” social mediowych DIMAQ oraz IAB. Również uczestnictwo w DIMAQ Voice jest świetnym sposobem na pogłębienie i utrwalenie wiedzy ale także dowiedzenie się wielu ciekawostek, którymi dzielą się różnorodni eksperci.