W cyklu DIMAQuestion przepytujemy osoby, który zdobyły certyfikat DIMAQ.  Co zmotywowało ich do przystąpienia do egzaminu, jaki mają przepis na sukces w digital marketingu?

Dzisiaj zapraszamy do lektury wywiadu z posiadaczką certyfikatu na poziomie Professional – Pauliną Rosińską, Brand & Digital Managerką w Lorraine Polska.

DIMAQ: Pracujesz już jakiś czas w branży digital marketingu. Skąd decyzja o przystąpieniu do egzaminu potwierdzającego Twoje kompetencje e-marketingowe?

Paulina Rosińska: W obszarze marketingu pracuję 15 lat i muszę przyznać, że w większości firm, z którymi byłam związana działania digital stanowiły jeden z kluczowych elementów „marketing mix”. Do tej pory czułam się mocna w budowaniu strategii. Teraz chciałam pogłębić swoją wiedzę w działaniach taktycznych, stąd decyzja o certyfikacji DIMAQ Professional. Kompetencje e-marketingowe to obecnie jedne z najbardziej wartościowych kompetencji managera.

D: Jak z Twojej perspektywy certyfikat jest postrzegany na rynku pracy? Czy często spotykasz się z DIMAQ w Twoim otoczeniu biznesowym?

PR: Moim zdaniem certyfikat DIMAQ jest bardzo rozpoznawalny na rynku pracy. Zauważyłam, że coraz częściej pojawia się w ogłoszeniach o pracę na różne stanowiska marketingowe (niekoniecznie w typowo digitalowych funkcjach) w postaci punktu „mile widziany certyfikat DIMAQ”.

W moim otoczeniu certyfikat jest bardzo popularny. Chociaż mam świadomość, że algorytmy robią swoje, dlatego widzę w social mediach takie treści, którymi jestem zainteresowana J.

D: Czy z Twojej perspektywy udział w Akademii DIMAQ był przydatny do podejścia i zdania egzaminu DIMAQ?

PR: Zdecydowanie TAK! Oczywiście mam świadomość, że jest możliwość, aby przygotować się samodzielnie. Wiem również, że wymagałoby to jeszcze większego wysiłku. A już sam egzamin jest bardzo wymagający. Jestem zwolennikiem efektywnego wykorzystywania czasu i energii, stąd decyzja o skorzystaniu z kompetencji certyfikowanego trenera DIMAQ, który doskonale wie, jak skutecznie przygotować uczestników kursu do certyfikacji. W rezultacie, pytania na egzaminie nie były dla mnie zaskoczeniem. 

D: Co zarekomendujesz osobom, które właśnie przygotowują się do egzaminu? Na co powinni zwrócić uwagę?

PR: Warto od razu po szkoleniu zapisać się na egzamin. Termin wyznaczony motywuje do systematycznej nauki i skutecznie zapobiega odkładaniu decyzji w nieskończoność. Podeszłam do egzaminu w ciągu 3 tygodni od zakończenia szkolenia.
Dobrze jest zaplanować czas na regularną naukę. Nawet 30 minut dziennie zarezerwowane na powtórzenie materiału ze szkolenia jest wystarczające, by systematycznie utrwalić wiedzę. A kilka dni przed egzaminem warto przejść intensywnie przez wszystkie zagadnienia, idealnie jeśli mamy możliwość zorganizowania czasu w weekend poprzedzający dzień egzaminu.
Dla mnie bardzo pomocne było wykonanie przykładowych testów, w szczególności testu próbnego. Dzięki temu oswoiłam się z konstrukcją pytań czyli z tzw. „mindsetem dimaqowym”.
Ostatnia wskazówka, którą bardzo rekomenduję – w dniu egzaminu polecam być wypoczętym i pójść na egzamin z dobrą energią😊.

D: W jakim kierunku planujesz rozwijać swoją karierę po zdobyciu certyfikatu?

PR: Planuje w pełni wykorzystać kompetencje digitalowe w rozwoju mojej kariery. Wierzę, że gwarancją sukcesu jest odpowiednio przygotowana strategia wraz z zaplanowanymi działaniami taktycznymi. Przygotowując się do egzaminu uporządkowałam swoją dotychczasową wiedzę oraz wzmocniłam wszystkie obszary e-marketingu. Certyfikat DIMAQ Professional jest potwierdzeniem moich kompetencji Digital Managera i stanowi solidny fundament do dalszego rozwoju. Cieszę się, że dołączyłam do grona społeczności DIMAQ.


Paulina Rosińska – Certyfikowany marketer z 15-letnim doświadczeniem w branżach FMCG oraz wyposażenia wnętrz. Zarządzała kategoriami produktowymi marek takich jak Nestle, Kamis, Cersanit. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz międzynarodowego programu CIM The Chartered Institute of Marketing. Obecnie Brand & Digital Manager w La Lorraine Polska.

Dowiedz się więcej o certyfikacie DIMAQ Professional