DIMAQ Voice, czyli comiesięczne spotkania dla entuzjastów digital marketingu, organizowane przez Zespół DIMAQ mają już ponad rok. Przyszła pora na małe podsumowanie, które w związku ze stanem wyjątkowym spowodowanym epidemią COVID-19 jest również zapowiedzią zmian w formule naszych spotkań. Podsumowuje Krystian Pustelnik, Specjalista ds. edukacji i certyfikacji i prowadzący DIMAQ Voice.

„Cześć wszystkim, witam Was serdecznie na kolejnym spotkaniu w ramach cyklu DIMAQ Voice!”

Od tych słów zawsze zaczynam z Wami spotkania, na których najlepsi specjaliści z branży digital marketingu prezentują swoje pomysły, przemyślenia, czy wyniki badań związane z marketingiem internetowym. Na każdym spotkaniu troje specjalistów ma szansę poprowadzić prelekcję, a uczestnicy, mają możliwość zaktualizowania swojej wiedzy w tej dynamicznie zmieniającej się branży: poznają nowe narzędzia, nowe funkcjonalności istniejących już narzędzi, czy wręcz inspirują się tym, co było zaprezentowane i starają się wdrażać te rozwiązania do swojej codziennej pracy i firmy.

Dużą zaletą naszych comiesięcznych spotkań, jest również możliwość nawiązania nowych biznesowych kontaktów. Nie raz byliśmy świadkami (a także uczestnikami) ciekawych dyskusji. Każda z nich przynosi pozytywne efekty, szczególnie z tak doświadczonymi prelegentami i Wami – czyli praktykami, którym zależy na tym, by być na bieżąco, oraz osobami, które dopiero wkraczają w świat digital marketingu i odkrywają jego tajniki. To świetnie, że udało się zorganizować taki cykl spotkań, który potrafi zgromadzić osoby stawiające pierwsze kroki w tej branży, oraz osoby profesjonalnie zajmujące się prowadzeniem działań w digitalu. Każda z tych grup wynosi coś wartościowego.

Pierwszy DIMAQ Voice odbył się w zamierzchłych czasach roku 2018, a dokładnie 8 listopada. Od tego czasu trochę się zmieniło. Niektóre kwestie pozostały jednak stałe: na każdym spotkaniu prelegenci rzetelnie przekazują wiedzę, a Wy – uczestnicy – chcecie tą wiedzę zdobywać. Z miesiąca na miesiąc coraz liczniej. Łącznie od samego początku w DIMAQ Voice wzięło udział 1107 osób!
Średnio daje to ponad 70 osób uczestniczących w każdym spotkaniu.
Przy okazji frekwencji – najliczniejszym spotkaniem było pierwsze spotkanie w 2020 roku. 27 stycznia br. DIMAQ Voice zgromadził aż 161 osób!  Na tym spotkaniu mój poziom stresu był wysoki, szczególnie gdy stałem na scenie przed tak liczną publicznością, oraz z obawy, że nie starczy miejsc siedzących dla wszystkich. Ostatnia obawa okazała się niestety słuszna. Jeżeli ktoś, kto stał na tym spotkaniu to czyta –  w imieniu całego zespołu DIMAQ – przepraszam! Mamy nadzieję, że było warto i oczywiście obiecujemy poprawę :).

Na DIMAQ Voice wystąpiło łącznie 46 prelegentów! Bardzo nas cieszy, że tylu specjalistów chce się dzielić swoją wiedzą, doświadczeniem, pomysłami oraz przemyśleniami. Dostajemy wiele zgłoszeń od zainteresowanych osób. To budujące, że z kolejnymi spotkaniami mamy coraz więcej uczestników oraz osób chętnych do przeprowadzenia prelekcji. Dla prelegentów ważne jest również uzyskanie feedbacku dotyczącego ich wystąpienia, dlatego za każdym razem proszę Was również o wypełnianie ankiet. Łącznie zostało ich wypełnionych ponad 600! To dobry moment, żeby Wam za nie podziękować. Wypełnione ankiety dla nas również są bardzo ważne. To na ich podstawie układamy program kolejnych spotkań. Będąc w temacie ankiet zaprezentuję Wam ostatnią liczbę- 4,3/5.Tyle wynosi średnia ocena wszystkich prelegentów na podstawie ocen uczestników (w skali 1-5)! Na podstawie tej liczby z dość dużą pewnością można powiedzieć, że wysoko oceniacie poziom merytoryczny DIMAQ Voice.

W obecnej sytuacji związanej z COVID-19, organizacja spotkań w dotychczasowej formie jest niemożliwa. W miniony poniedziałek (23.03) miało odbyć się 16 już spotkanie. Brakowało mi bycia na scenie i spotkania z Wami.

Jeśli Wam również brakowało naszego comiesięcznego spotkania, mam dla Was dobrą informację – planujemy przeniesienie naszych spotkań do online, tak jak na branżę digitalu przystało :). Szczegóły podamy już w przyszłym tygodniu, dlatego zachęcam do odwiedzania strony DIMAQ i grupy DIMAQ – profesjonaliści digitalu na Facebook’u.

Korzystając z okazji, zachęcam Was również do zapoznania się z naszą nową ofertą szkoleń online. Szkolenia odbywają się w formie interaktywnego live’a, całkowicie realizując program szkolenia stacjonarnego. Trener na żywo prowadzi zajęcia, włączając w to ćwiczenia indywidualne dla uczestników.

W imieniu swoim i całego zespołu IAB życzę Wam dużo zdrowia i spokoju w najbliższych tygodniach.

Jeszcze na sam koniec jedno wielkie DZIĘKUJĘ!

No zobaczenia jak najszybciej.